صادرات محصولات معدنی به 123 کشور

صادرات محصولات معدنی به 123 کشور

تاریخ 1398/03/11 تعداد بازدید 239
صادرات محصولات معدنی به 123 کشور

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون وزیر صنعت گفت: محصولات معدنی به 123 کشور دنیا صادر می شود که این خود بخشی از مسیر را تسهیل کرده است.

 به گزارش معدن نیوز، خداداد غریب پور با اعلام اینکه به دنبال استفاده حداکثری از تسهیلات صندوق ضمانت صادرات در بخش معدن و صنایع معدنی هستیم گفت: تاکنون تمرکز این صندوق به سایر بخش‌های صنعتی بوده است، اما این سازمان در تلاش برای جذب سهم بخش معدن و صنایع معدنی از تسهیلات صندوق است.

معاون وزیر صنعت اظهار کرد: محصولات معدنی به 123 کشور دنیا صادر می‌شود که این خود بخشی از مسیر را تسهیل کرده و هدف این سازمان را برای جذب منابع صندوق ضمانت صادرات را آسان می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان با اشاره به حمایت از معادن کوچک بیان کرد: ایجاد واحد سیار فرآوری در معادن کوچک، یکی از دستاوردی این سازمان در حوزه تحقیقاتی بوده است.

وی ادامه داد: امسال تصمیم بر آن است برای 150 معدن کوچک بسته اجرایی تهیه و 50 معدن در 15 استان کشور را فعال کنیم.

به گفته رئیس هیات عامل ایمیدرو، با اجرای این رویه شاهد اشتغال زایی و ارزش افزوده در معادن کوچک خواهیم بود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره جلسه اخیر خود با سازمان نظام مهندسی معدن ایران، اظهار کرد: تفاهمنامه‌ای در 3 بخش آموزشی، پژوهشی و سرمایه گذاری به امضا رسید که براساس آن، قرار بر این شد که در بخش آموزشی از خدمات سازمان نظام مهندسی معدن ایران در سراسر کشور استفاده کنیم.

وی افزود: طبق مفاد این تفاهمنامه، بررسی راهکار‌های جذب سرمایه در بخش تولید در شمار برنامه‌های این سازمان قرار دارد.

نظرات:

loader

تحقیقات معدنی خود را به ما بسپارید

شرکت کانساران بینالود
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به شرکت کانساران بینالود می باشد .
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک