کشف راز منشا سنگ های عظیم استون هنج

کشف راز منشا سنگ های عظیم استون هنج

تاریخ 1399/05/12 تعداد بازدید 276
کشف راز منشا سنگ های عظیم استون هنج

محققان موفق به کشف راز منشا سنگ های بزرگی شدند که سازه باستانی استون هنج در ویلشایر انگلستان را تشکیل می دهند.

 به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، آزمایش های باستان شناسان ثابت کرده منشا ۵۰ سنگ عظیم شکل دهنده استون هنج در محوطه ای به نام وست وود در ۲۵ کیلومتری این سازه باستانی قرار دارد.

این سنگ های عظیم حدود ۲۵۰۰ سال پیش از میلاد برای ساخت استون هنج به کار برده شده اند و ارتفاع بلندترین آن ها به بیش از ۹ می رسد و سنگین ترین شان نیز ۳۰ تن وزن دارد.

«دیوید نش» محقق زمین ریخت شناسی دانشگاه برایتون که سرپرستی تیم تحقیقاتی بر روی سازه باستانی استون هنج را بر عهده دارد گفت: «این که این سنگ های بسیار عظیم چگونه به این محل آورده شده اند هنوز محل بحث و بررسی است اما با توجه به اندازه این سنگ ها احتمالا آن ها یا به این محل کشیده شده اند و یا از طریق غلتک هایی جابه جا شده اند».

«استون هنج» یکی از بزرگترین معماهای تاریخ باستان شناسی است که سالانه میلیون ها گردشگر را به انگلیس می کشاند.

این سازه باستانی با پنج هزار سال قدمت همواره به عنوان یک مکان رازآلود نام برده می شود. تعدادی از محققان دانشگاهی در انگلیس که از سال ۱۹۶۴ میلادی درپی کشف رازهای این بنا هستند، بارها از خواص درمانی استون هنج که حاصل ارتباط امواج منتشرشده از سنگ های چندصدتنی است، سخن گفته اند. البته فرضیه های دیگری نیز وجود دارد که کاربری اصلی استون هنج را بیان کننده روزهای هفته، ماه ها و فصول و به طور خلاصه آن را یک تقویم می داند.

با این وجود همچنان هنوز سوال های زیادی در زمینه نحوه برش سنگ ها و قراردادن آن ها روی هم بدون پاسخ باقی مانده است.

 

نظرات:

loader

از معدن تا صنعت، همراه شما هستیم

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به شرکت کانساران بینالود می باشد .
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک