کشور کانادا به دنبال فناوری نوین برای کربن زدایی در صنعت سیمان

کشور کانادا به دنبال فناوری نوین برای کربن زدایی در صنعت سیمان

تاریخ 1400/05/18 تعداد بازدید 161
کشور کانادا به دنبال فناوری نوین برای کربن زدایی در صنعت سیمان

تولیدکنندگان سیمان کانادا به دنبال راهکارهای کاهش انتشار دی اکسید کربن هستند.

به نقل از وب سایت Journal of commerce تولیدکنندگان سیمان کانادا باتوجه به هشدار دولت مبنی برکربن زدایی در تولید سیمان و بتن به دنبال راهکارهای جدید در فرآیند تولید خود هستند. بنابر تصمیم جدید دولت فدرال کانادا، به عنوان بخشی از استراتژی تغییرات آب و هوایی، در قراردادهای آینده بخش ساخت و ساز استفاده از بتن های کم کربن اولویت خواهد داشت.

کارگروه صنعت و بخش خصوصی کانادا اعلام کرد: از آنجا که دولت بزرگترین خریدار بتن در این کشور است، می تواند در کنار قیمت و سایر گزینه های مد نظر خود در فرایند خرید این محصول به کاهش آلایندگی در فرآیند تولید نیز توجه داشته باشد. زیرا صنعت سیمان حدود 7 تا 8 درصد از انتشار دی اکسید کربن جهان را به خود اختصاص داده است.
این کارگروه که متشکل از انجمن سیمان کانادا، شورای تحقیقات ملی و شورای استاندارد کانادا است قصد دارد با همکاری سازمان توسعه علمی و اقتصادی کانادا نقشه راهی برای پرچمداری این کشور در استفاده از بتن کم کربن(انتشار دی اکسید کربن کمتر) تدوین کنند.
شرکت Lehigh Hanson یکی از شرکت های زیرمجموعه سیمان هیدلبرگ HeidelbergCement راهکارهایی همچون استفاده از سوخت جایگزین، تولید محصولات جدید کم کربن و نیز جذب، ذخیره و استفاده از کربن ذخیره شده را در راستای کاهش انتشار دی اکسید کربن مد نظر قرار داده است.
این شرکت طی پروژه ای آزمایشی در یکی از کارخانه های سیمان خود به دنبال جذب دی اکسید کربن از گاز مایع است. البته این پروژه هنوز در مرحله امکان سنجی قرار دارد و شرکت به دنبال یافتن راه های استفاده از دی اکسید کربن ذخیره شده به عنوان مثال در تولید بتن است.
در مطالعات امکان سنجی این شرکت، امکان جذب 90 تا 95 درصدی دی اکسید کربن(سالانه حدود 600هزار تن) در این کارخانه درحال بررسی است.
سایر شرکت های بزرگ سیمان کانادا نیز راهکارهایی همچون احداث کارخانه با فناوری نوین و جذب دی اکسیدکربن از گازهای مایع را در برنامه خود دارند.

منبع خبر

نظرات:

loader

از معدن تا صنعت، همراه شما هستیم

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به شرکت کانساران بینالود می باشد .
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک