لینک های مفید :: گالری تصاویر :: تماس با ما

 

آزمايشهاي فيزيكي

ویژگیهای سنگها با انجام آزمایشهای فیزیکی , شیمیایی و مکانیکی آنها بدست می آید. این ویژگیها تابع بافت , ساخت و شرایط تشکیل آنها می باشد. آزمايشهاي فيزيكي بر روي انواع سنگهاي تزئینی , ساختماني و دیگر انواع مصالح ساختمانی, شامل مقاومت فشاري تك محوري در حالت خشك و اشباع ، میزان تخلخل ، وزن مخصوص , درصد جذب آب و آزمایش لس آنجلس در آزمایشگاههای شرکت کانساران بینالود صورت می گیرد. آزمایش مقاومت فشاری بر روی سنگ برش خورده به ابعاد 10×10×10 سانتی متر انجام می شود که پس از شکست نمونه میزان فشار وارده بر نمونه ثبت می گردد.
لازم بذکر است که انواع آزمایشهای شیمیایی , کانی شناسی و پتروگرافی (سنگ شناسی) نیز در صورت نیاز بر روی این سنگها انجام می گیرد.

آزمایش لس آنجلس
جهت تعیین کیفیت مصالح در برابر سایش , فشار و شکستگی که پارامتر مهمی برای ساخت بتن در سازه های مستحکم می باشد از دستگاه لس آنجلس استفاده می گردد.
این دستگاه شامل استوانه ای به قطر 711 میلی متر و تعدادی گوی فلزی 420 گرمی و الکتروموتور می باشد. مصالح پس از شسته شدن, خشک و توزین گردیده و به داخل دستگاه ریخته می شود. بر اساس نوع دانه بندی مصالح تعداد 6 , 8 , 11 یا 12 گوی فلزی نیز وارد دستگاه شده و استوانه با سرعت 30 دور بر دقیقه می چرخد. پس از چرخش 500 دور , نمونه که خرد شده است از الک با مش 35 عبور داده شده و میزان نمونه باقی مانده روی الک وزن شده و به وزن نمونه اولیه تقسیم و در عدد 100 ضرب می گردد. این عدد نشان دهنده کیفیت مصالح در برابر سایش , فشار و شکستگی است.

 
 

 

 

کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به شرکت کانساران بینالود است.

طراحي و پشتيباني : سیماطرح